Џек Николсон со години живеел во лага: Мислел дека мајка му е негова сестра, а баба му негова мајка

Фото: Принтскрин / Instagram - Youtube

Овие денови постојано кружат информациите за славниот актер како не е виден во јавност повеќе од една година, а неговите блиски пријатели стравуваат дека актерската легенда страда од деменција.

Трикратниот оскаровец ги живее своите „тажни, последни денови“ во вила на Бевери Хилс, пренесуваат странските медиуми.

Џек Николсон не е виден во јавност повеќе од една година: Блиски пријатели стравуваат дека оскаровецот страда од деменција

„Џек и јас сме пријатели со години и тој веќе воопшто не ја напушта својата куќа. Неговиот син и ќерка се грижат за него“, изјавил познаник на актерот за Radar Online“.

Џек Николсон (84), еден од најголемите холивудски актери позади себе има сјајни улоги кои го вивнаа на самиот врв. Меѓутоа, низ животот го следеа бројни драми со кои тешко се носеше, а најтежок удар за него беше кога ја дозна големата семејна тајна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @wearecomingheretopray

Неговата мајка била танчерка во ноќен клуб и се омажила за италијански играч, кој е инаку татко на Николсон, за кој подоцна се потврдило дека тој бил веќе женет. Актерот никогаш не го запозна татко му.

Неговата мајка имала само 17 години кога останала бремена, па родителите се обиделе да го сокријат тоа. Тие ја претставиле како негова сестра и го растеле Џек како нивни син, додека неговата мајка цело време глумела дека тој и е помлад брат.

Јавноста беше во шок кога еден америнакски магазин ја објави скандалозна приказна. Николсон дознал дека „сестра му“ е всушност негова вистинска мајка, а „мајка му“ била негова вистинска баба.  Меѓутоа тогаш веќе биле мртви, па не можел да се соочи со нив.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Movietime (@cinema_history__)


Ова било голем шок за него, меѓутоа доста добро го поднел бидејќи психички бил стабилен во тој период.

Видео на денот