Џејми Ли Кертис за Памела Андерсон: Револуцијата на природната убавина започна!

Фото: Profimedia

Американската актерка Џејми Ли Кертис ја поддржа својата колешка Памела Андерсон во нејзината кампања за промоција на природната убавина, за време на која таа се појави без шминка на Модната недела во Париз.

Неодамнешното појавување на Памела Андерсон без навестување за шминка на модната недела во Париз беше настан достоен за внимание не само за светските таблоиди.

Најпознатата „чуварка на плажата“, секс икона на деведесетите години на минатиот век и една од пионерите на „пластичната“ убавина, во последните години промовира природен изглед, не се шминка и гордо ги покажува своите 56 години, што предизвикува и позитивно и иронично коментари во јавноста.

„Убавината е во самоприфаќањето, во несовршеноста и во љубовта“, напиша Андерсон во описот на фотографиите од Модната недела во Париз.

Фото: Инстаграм/Памела Андерсон

Таа доби голема поддршка и од нејзината колешка Џејми Ли Кертис, која и самата во неколку наврати ја искритикува подготвеноста на мнозинството да потклекне на токсичните трендови за зачувување на младоликиот изглед, користејќи алатки за уредување фотографии и естетски процедури.

„Револуцијата за природна убавина официјално започна!“, напиша 64-годишната оскаровка на својот инстаграм-профил, наведувајќи дека се восхитува на чинот на храброст и бунт на Андерсон.

Во последниве години, наспроти трендовите за „анти-стареење“, Џејми Ли Кертис изјави дека се залага за „про-стареење“ – достоинствено прифаќање на промените поврзани со возраста.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот