Џеј Џеј Редик е новиот тренер на Лос Анџелес лејкерс

фото: принтскрин/youtube.com/@lakers

Џеј Џеј Редик е новиот тренер на НБА кошаркарскиот клуб Лос Анџелес лејкерс, а според американските медиуми тој се договорил за четиригодишен договор со споменатиот тим.

Како што понатаму се наведува, Лејкерси го избрале Редик поради неговата добра поврзаност со играчите, а сите веруваат дека тој ќе успее успешно да ја одработи својата прва тренерска работа со елитниот тренерски штаб.

Редик е поранешен играч на Орландо, Милвоки, Клиперс, Филаделфија, Њу Орлеанс и Далас.

Тој беше избран за тренер на ЛА Лејкерс откако понудата на клубот беше одбиена од Ден Харли, тренерот на Универзитетот во Конектикат.

Она што го цени и раководството на Лејкерс е односот на Редик со Леброн Џејмс. Двајцата се домашни, љубители на вино, а заедно водат подкаст кој е исклучително популарен.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот