Двојна трагедија во Штип: Се обеси и девојката на момчето коешто вчера си го одзема животот

Двојна трагедија го потресе штипско-карбинскиот регион. Момче и девојка поради недозволена љубов во рок од 24 часа си ги одзедоа животите со бесење. Дваесет и пет годишното момче вчера на локалитетот „Баргала“, а утринава и неговата 21-годишна девојка од селото Аргулица. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова потврдува дека утринава во 9.20 часот полицијата добила повик … Продолжи со читање Двојна трагедија во Штип: Се обеси и девојката на момчето коешто вчера си го одзема животот