ДВОЈНА КРУНА: Велкоски стрелаше за титула на Сараево! (ВИДЕО)

Веднаш после одигрувањето на натпреварот во Кошево на играчите на Сараево им беше врачен шампионскиот пехар, и тоа втор оваа сезона откако претходно го обезбедија и трофејот во националниот куп.

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски придонесе во големиот успех на клубот, во триумфот над Звијезда го реализираше четвртиот гол на својот тим непосредно пред паузата во 43. минута од средбата.

Сите дилеми беа решени во текот на првото полувреме, претходно во листата на стрелците се запишаа уште Рахмановиќ, Хебибовиќ и Ахметовиќ.

Секако ова се и одлични вести за нашиот селектор Игор Ангеловски пред продолжението од квалификациите за Европското првенство наредниот месец.

Велкоски покажува многу добри перформанси оваа сезона во дресот на Сараево, во 30 мечеви има реализирано 11 погодоци.

Прочитајте и...  Алушовски: Ние сме европски шампиони, но поради состојбата во клубот не сме фаворити против Монпелје

Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Крај во Лига Европа за Ристовски и Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алексиќ постигна ЕВРОГОЛ: Голманот на Спортинг не знаеше што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат

Дали коронавирусот ќе го одложи и традиционалното „Ел Класико“?

Слободен печат

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат