Двегодишно дете почина откако беше прегазено во мигрантски камп во Грција - Слободен печат

Двегодишно дете почина откако беше прегазено во мигрантски камп во Грција

Двегодишно дете од Ирак почина, откако беше прегазено со возило во мигрантскиот камп Кос.

Возилото припаѓа на невладина организација, која соработува со Центарот за прием и идентификација на бегалци и мигранти.

Детето било веднаш префрлено во болница, но лекарите можеле само да констатираат смрт.

Прочитај повеќе

Со измени на Законот ќе се реши проблемот на локалното население со концесиите за експлоатација на минерални суровини

МИА

Санчез во февруари ќе разговара со каталонскиот премиер Тора за идниот статус на Каталонија

Слободен печат

Откупени 90 отсто од договорените количини тутун во Струмичко

Слободен печат

Апел до пратениците во Собрание да ја изгласаат забраната за увоз на отпад кој се согорува

Слободен печат

Сугарески: Опозицијата намерно го блокира законот за дивоградби

ДИК се прогласи за ненадлежна за барањето на Чулев

Слободен печат

Остави Коментар

one × one =

Прочитај повеќе

Во човековото тело најверојатно се крие лекот за ракот

Слободен печат

Домаќинствата без деца имаат најголем ризик од сиромаштија

Слободен печат

Средношколци конструираа детектор со кој може да се провери дали некоја храна е радиоактивна

МИА Агенција

Пратеник од Иран: Три милиони долари за човекот кој ќе го убие Трамп

Слободен печат

Врховниот суд ќе расправа за првите пресуди на СЈО

МИА Агенција

Нема договор од средбата на пазарџиите и Богдановиќ