Две жени се степале пред угостителски објект во Аеродром

тепачка
Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

Вчера во 17.20 часот во СВР Скопје, М.Ј.Д.(47) од Скопје пријавила дека околу 17.00 часот на паркинг пред угостителски објект на подрачје на Аеродорм, по претходна расправија, била физички нападната од Е.Ц.(24) од Скопје, женско лице, соопштија од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Видео на денот