Две жени повредени во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Сообраќајка во Скопје
Фото: „Слободен печат“

Вчера во 22.20 часот во СВР Битола е пријавено дека на патот БитолаПрилеп, патничко возило „опел”, управувано од Н.П.(41) од Демир Хисар удрило во животно и излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила 17-годишна сопатничка, а со телесни повреди М.П.(65), и двете од Демир Хисар, констатирани во Клиничката болница во Битола. Увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Битола.

Битолчанец загина во сообраќајка на патот Битола-Прилеп

Видео на денот