7.1 C
Скопје

Две семејства се тепаа пред Градска болница, интервенираше и полицијата (ВИДЕО)

Попладнево две семејства најпрво вербално, а потоа и физички се пресметале,  откако дете  удрено од автомобил било пренесено во Универзитетска клиника по хируршки болести „Свети Наум Охриски“ во центарот на Скопје.

Според полициски извори во близина на старата градска болница дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства, при претходно сличена сообраќајна незгода, во која, според привични сознанија било удрено дете.

Поради физичката пресметка меѓу луѓето, три полициски возила со по неколку полициски службеници интервенирале пред болницата по пријавата за нарушен ред и мир.

Екипи на полицијата и натаму се на терен, по што, МВР ќе излезе со повеќе информации околу случајот.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Поврзани вести

ВИДЕО: Медицински персонал во ковид центар прави забава со оро и песни

Србија четврта во светот по стапката на вакцинација

Џо Бајден во зимата на закани и можности

Едвард Лус/Financial Times

ПАНИКА ВО БЕРЛИН: Цела болница во карантин поради британскиот тип на коронавирус

Слободен печат

Со „БМВ“ влетал во кабина на патарина и усмртил работник

Слободен печат

Министерство за здравство: Не постои илегална вакцинација, опозициската партија шири лажни вести

Слободен печат

Остави Коментар