ДВЕ РАЗБОЈНИШТВА ВО СКОПЈЕ: Нападнат и ограбен вработен во бензиска во Ѓорче и во казино во Аеродром – Слободен печат
Хроника

ДВЕ РАЗБОЈНИШТВА ВО СКОПЈЕ: Нападнат и ограбен вработен во бензиска во Ѓорче и во казино во Аеродром

Во 4.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бензинска пумпа на ул. „Ѓорче.Петров“ едно лице со закана извршило разбојништво и одзело пари.

Две разбојништва се случиле денеска во Скопје. Како што соопшти МВР, во 08:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „АВНОЈ“ пред канцеларија на ланец казина, две лица, од кои едното имало пиштол, физички го нападнале и извршиле разбојништво врз М.Ц.(57), вработен во казино, и му одзеле пари.

Во 4.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бензинска пумпа на ул. „Ѓорче.Петров“ едно лице со закана извршило разбојништво и одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи, посочуваат од МВР.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close