Две пензионерки се степале во Чаир по недоразбирање за имот

Полиција СТОП сообраќај сообраќајка
Полициска лента / Фото: МИА

Две повозрасни жени вчера физички се пресметувале во скопската населба Чаир, а причина за тепачката било недоразбирање околу имот, соопшти полицијата.

„Вчера во 15.20 часот на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ф.К.(71) и Н.К.С.(67), двете од Скопје, на која претходела вербална расправија околу имотно-правни недоразбирања“, се вели во полицискиот билтен.

Сочинети биле записници за констатиран прекршок по чл.11 од ЗППЈРМ, додаваат од МВР.

Видео на денот