Две нови имиња во Шкупи - Слободен печат

Две нови имиња во Шкупи

Екипата на Шкупи денеска ги промовираше најновите две засилувања кои треба да го засилат бедемот пред голот во квалификациите за Лигата на Европа, Бојан Ѓоргиевски и Дарко Илиески.

Илиески игра на стоперската позиција, а во Шкупи доаѓа од редовите на Тиквеш. Претходно има настапувано за екипите на Металург и на Победа, а беше дел од ерменскиот тим Ширак.

Ѓоргиевски доаѓа од Работнички и игра на позицијата десен бек. Тој во македонскиот шампионат има настапувано за екипите на Вардар, Металург и Хоризонт Турново, а има и богата интернационално искуство со настапите во БАТЕ Борисов, Сконто Рига, Нефтохимик и Теута.

Претходно, и Мевљан Адили се врати во Шкупи откако му заврши договорот со тимот на Жалгирис од Литванија.

Прочитајте и...  Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

 

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

три × 2 =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат