20 C
Скопје

Две лица загинаа во сообраќајка на Истра

Засега се знае дека автомобил излетал од патот и удрил во заштитна ограда

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случила на делницата Иволи – Роговиќи, која била затворена еден час поради истрага, пренесува Глас Истре.

Засега се знае дека автомобил излетал од патот и удрил во заштитна ограда. Полицијата, пожарникарите и брзата помош излегле на лице место.

Поврзани вести

Во Клиничкиот центар починал повреден работник, телото е предадено на обдукција

Слободен печат

Трагедија во Неготино, се превртел со трактор и починал

Слободен печат

Извлечен човечки труп од реката Вардар

МИА Агенција

ОЈО поведе постапка против три лица за трговија со дрога​

Заев очекува Косово да го испочитува меѓународното право и да го екстрадира Африм Исмаиловиќ

Слободен печат

Ранет и претепан жител на гостиварското село Сенокос

Остави Коментар