Две лица се степале пред дискотека во парк - Слободен печат

Две лица се степале пред дискотека во парк

Утрово во 2 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред дискотека во градскиот парк бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две лица од Скопје.

Полицијата јави дека се работи за мажи на возраст од 23 и 20 години, a причината за инцидентот не е позната.

По документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Прочитајте и...  Момче чувало пиштол во автомобил

Прочитај повеќе

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет + 9 =

Прочитај повеќе

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип и побегнал

Слободен печат

Покренато обвинение против три лица за продажба на марихуана

Слободен печат

Скопјанец обвинет за кражба од службено возило на АД МЕПСО

Слободен печат

Инспектор бил нападнат од див превозник на граничниот премин Делчево

Слободен печат

Полицијата расчистува случаи со измамени угостители и цвеќари

Слободен печат

Мртви сопружници пронајдени во својот дом во Кратово

Слободен печат