Две лица повредени во сообраќајка на патот за гробиштата Раштани кај Велес

Попладнево околу 15:30 часот се случи сообраќајка несреќа меѓу две патнички возила на патот пред гробиштата Раштани кај Велес, при што се поврфедени две лица. На местото на настанот е екипа на Итната медицинска помош и увидна поливциска екипа, потврди за МИА, Верољуб Додевски портпарол на СВР Велес.
Како што информира д-р Страхил Тодоров, портпарол на ЈЗУ Здравствен дом Велес, во сообраќајка на две патнички возила со повреди се здобиле двајцата возачи кои биле сами во возилата.Тие имаат повреди на колената на нозете, укажана им е прва помош, биле имобилизирани и транспортирани во Ургентниот центра при велешката Општа болница.
Прочитајте и...  ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Слободен печат

Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

Слободен печат

Приведени „диви тркачи“ од скопските улици

Слободен печат

Скопјанец починал откако се повредил работејќи во дворот на својата викендичка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кумановка натепана од својот сопруг

Слободен печат

Работник на ЕВН паднал од електричен столб, со тешки повреди пренесен е во болница

Слободен печат

Поради отказ се заканувал дека ќе ги „дигне“ во водух автобусите и вработените во туристичка агенција

Слободен печат

Уапсени крадци на велосипеди во Скопје

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Слободен печат