-1 C
Скопје

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Две лица се повредени во сообраќајка која се случи околу 11 часот во близина на селото Баница, на регионалниот пат Струмица-Баница-Вељуса.

Веста ја потврди портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Во сообраќајќата учествувале автомобил и запрежно возило. Повредени се возачат на автомобилот и лицето кое го управувало запрежното возило и тие се пренесени во Струмичката болница.

Сообраќајот на овој патен правец е во прекин, а на местото на несреќата полицијата врши увид.

Прочитајте и...  Изминатата недела подигнати 168 непрописно паркирани возила во Скопје

Поврзани вести

Скопјанец нападнал обезбедување на казино, па завршил во полициска станица

Слободен печат

Приведен 40-годишен Кичевец поради хероин

Слободен печат

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност со пукање од автоматски пиштол

Слободен печат

Приведени двајца скопјани, пронајдени марихуана, пиштол, куршуми

Слободен печат

Приведен крадец од Скопје, украдените предмети вратени на сопственикот

Слободен печат

Како последица од снегот: Две излетувања од коловоз и осум повредени

Слободен печат

Остави Коментар