17.8 C
Скопје

Две лица ограбиле спортска обложувалница во Теарце

Две лица со маски и оружје украле пари од спортска обложувалница ноќеска во тетовско Теарце. Полицијата нема информација колку точно пари се одземени, но го потврдува вооруженото разбојништво.

-Вчера вечер околу 22 часот и 30 минути во СВР Tетово е пријавено дека две лица со закана со оружје од спортска обложувалница во тетовско Теарце одзеле пари, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

По пријавата на случјот е извршен увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Голема тепашка меѓу петмина насилници во Ѓорче Петров, се мавале и со тврди предмети

Слободен печат

Повреден велосипедист во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Момче со палка демолира автомобил во Битола

Слободен печат

Петмина повредени во сообраќајка кај Штип

Слободен печат

Тројца повредени откако излетал автомобил на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Остави Коментар