Две деца биле каснати од кучиња-скитници- Слободен печат

Две деца биле каснати од кучиња-скитници

На 29.06.2019 година во 15.15 часот во Полициска станица Бит Пазар, К.Х.С.(29) од Скопје пријавила дека на улица ,,Емин Дураку’’ нејзината малолетна ќерка била касната од куче скитник во пределот на левата рака.

На 29.06.2019 година во 12.00 часот во СВР Скопје, Е.К.Ј.(49) од Скопје пријавила дека на булевар „Јане Сандански’’ нејзиниот малолетен син бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Прочитај повеќе

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат

Турски државјани со фалсификувани пасоши се обиделе да го напуштат охридскиот аеродром

Слободен печат

Остави Коментар

10 − 8 =

Прочитај повеќе

Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Слободен Печат

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат

Кичевчанец мачел животни

МИА Агенција

Гостиварец бил измамен за наводно вработување на неговата девојка

МИА Агенција

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

Млад возач од Скопје тешко повреден во сообраќајка