Двајца возачи во болница по директен судар кај Битола

Сообраќајна несреќа се случила вчера околу 10.30 часот на патот Новаци – село Ношпал во која учествувале возило „фолксваген поло“ управувано од С.В.Т.(50) од битолското село Лавци и „даеву ланос“ кое го управувал И.С.(55) од битолското село Новаци.

Според полицијата, во незгодата С.В.Т. здобила тешки повреди, а И.С. минал со полесни повреди. На двајцата им била укажана лекарска помош во клиничката болница во Битола.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајна несреќа близу штипското село Лакавица: Тринаесет лица се повредени

Прочитај повеќе

Во несреќата на патот Штип-Радовиш учествувале три возила

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа близу штипското село Лакавица: Тринаесет лица се повредени

Слободен печат

Возач на автомобил удри во петгодишно дете

Паднал од мопед и се повредил

Тројца повредени откако „југо“ удри во бетонска ограда

Приведени и казнети „диви тркачи“ од скопските улици

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Слободен печат

Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

Слободен печат

Приведени „диви тркачи“ од скопските улици

Слободен печат

Скопјанец починал откако се повредил работејќи во дворот на својата викендичка

Слободен печат