ДВАЈЦА ТИНЕЈЏЕРИ УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕ ПРЕД УЧИЛИШТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА: Децата мирно седеле во паркирано комбе, се истражува мотивот (ВИДЕО)

Две момчиња од 11 и 14 години биле убиени во пукање, додека седеле во комбе на паркингот од основно учлиште во Северна Калифорнија, јавуваат американските медиуми.

Полицијата соопштила дека пукањето се одиграло во неделата во еден часот по полноќ.

Истражителите се обидуваат да го утврдат мотивот на нападот, како и дали ова пукање е поврзано со сличен инцидент, кој се случил пред само неколку дена, кога биле ранети двајца мажи.

– Иако нема докази за тоа дека овие два инциденти се поврзани, истражителите не ја отфрлуваат ниту таа можност – соопштила полицијата.

Прочитајте и...  Каракачанов: Запревме 60 мигранти, армијата подготвена да испрати уште 1000 војници на границата со Турција

Прочитај повеќе

Режимот на Ким го ликвидирал првиот заболен од коронавирус во Северна Кореја

Слободен печат

Села: Коалицијата Беса – СДСМ не го максимализира албанскиот глас

Слободен печат

Лавров: Неопходна е соработка за деескалација на состојбата во Идлиб

МИА Агенција

Внимателно возете, снег на планинските превои Плетвар, Буково и Ѓавато

Марина Дамческа

Приведен 61-годишник кој пред три дена силуваше девојче во Тетово

Марина Дамческа

Коронавирусот ја зголеми продажбата во италијанските маркети за 73 отсто

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Британски државјанин почина од коронавирусот

Слободен печат

Вирусот им го качи шеќерот

Слободен печат

Индија: Судири на хиндуистите и муслиманите, уапсени 600 лица

Слободен печат

Советот за безбедност на ОН вечерва ќе расправа за Сирија

МИА Агенција

Во Хрватска усвоен Закон за попис на населението

Слободен печат

Началниците на армиите на САД и Русија разговарале за ситуацијата во Идлиб

Слободен печат