Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Првиот инцидент се случил во Ѓорче Петров, а вториот во Кисела Вода.

Жител на Ѓорче Петров и негов сограѓанин од Кисела Вода, вчера биле нападнати од кучиња скитници, извести полицијата.

Вчера околу 11 часот во полициската станица Ѓорче Петров М.Р.(56) од Скопје пријавил дека во населбата „Даме Груев“ бил каснат од куче скитник за левата нога.

Околу 17 часот во полициската станица Кисела Вода М.С.(35) од Скопје пријавил дека на улицата „Мариовска“ бил каснат од куче скитник за левата потколеница.

Видео на денот