Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници – Слободен печат
Хроника

Двајца скопјани нападнати од кучиња скитници

Кучинањата скитници повторно нападнаа 2 лица, случаите се пријавени во полиција.

Како што известија во билтенот на МВР:

На 17.08.2019 во 22,00 часот во Полициската Карпош М.Т.(74) пријавил дека на улицата “Бранислав Нушиќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

На 17.08.2019 во 20,50 часот во Полициската станица Центар А.Г.(35) од Скопје, пријавила дека на булеварот “Македонија“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close