Двајца скијачи загинаа во лавина во Австрија – Слободен печат
ВестиМакедонија

Двајца скијачи загинаа во лавина во Австрија

Локалните медиуми објавија дека тие скијале надвор од обележаната патека во регионот Октал.

Властите во јужниот дел на Австрија соопштија дека двајца скијачи загинаа во лавина на Алпите, прва оваа сезона.

Локалните медиуми објавија дека тие скијале надвор од обележаната патека во регионот Октал.

Службата за предупредување на опасност од лавини во австриската покраина Тирол вчера издаде соопштение за зголемен ризик поради обилните врнежи од снег.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close