Двајца повредени во судар на трактор и мотор

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Вчера во 16.32 часот било пријавено дека во Битола кај селото Средно Егри се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „солис“ управуван од М.Н.(38) од Средно Ерги, и мотоцикл „јамаха“, без регистарски ознаки, управуван од Д.К.(21) од село Могила.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки повреди, а сопатникот од мотоциклот, Д.С.(28) од Средно Ерги, битолско, се здобил со телесни повреди, по што биле пренесени во Медицинскиот центар во Битола за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.

Прочитајте и...  Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Прочитај повеќе

Охриѓанец затаил данок во висина од над два милиона денари

Слободен печат

Жител на Кочани нападнал малолетници и со метална цевка се заканувал на полицајци

Слободен печат

Две лица повредени во пожар во Визбегово (ФОТО)

Слободен печат

Тело на мртва жена најдено во стан во Велес, соседите пријавиле непријатна миризба

Слободен печат

Нападната полициска службеничка која извршувала службени задачи

Слободен печат

Штипјанец заврши во станица откако да нападнал својата сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Млад возач тешко повреден во сообраќајна несреќа

Дете од Скопје повредено во сообраќајка

Загина моторџија во Тетовско

Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Горан Наумовски

Поради долг тетовец нападат со вила

Слободен печат

Мајка и ќерка нападнати од лице вработено како обезбедување во Сити мол

Слободен печат