6.8 C
Скопје

Двајца повредени во сообраќајка во Струмица

Увид на местото на незгодата извршила екипа од полициска станица во Струмица.

Вчера на улицата „Крушевска Република“ во Струмица се случила сообраќајна незгода во која М.Т. (28) од Струмица, управувајќи мотоцикл „хонда“, со бугарски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата, М.Т. и сопатникот Ј.Д.(28) од Струмица биле префрлени во Медицински центар Струмица, каде на Ј.Д. му биле констатирани тешки телесни повреди, а на М.Т. телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од полициска станица во Струмица.

Прочитајте и...  Кривична пријава за седум лица за трговија со дрога

Поврзани вести

Двајца скопјани украделе злато, лаптопи, бела техника од семејна куќа во Идризово

Слободен печат

Гевгеличанец од крим техника украл марихуана која требало да се вештачи

Слободен печат

Татко ја спасил ќерката од зетот кој со нож ја касапел сопругата

Слободен печат

Приведен крадец, украденото вратено на сопственикот

Слободен печат

Агресивен пациент: Интревенирале полицајци опремени во заштитна облека

Слободен печат

Страотна сообраќајка кај Струмица, две лица пренесени на Клинички во Скопје 

Слободен печат

Остави Коментар