Маж и дете се повредени во сообраќајка во Скопје

Вчера во 15 часот било пријавено дека во Скопје, на крстосница од булеварот „Крсте Мисирков“ и „Гоце Делчев“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, управувано од Ж.Д.(39) од Скопје, патничко возило „волво“, управувано од З.А.(47) од Скопје и мотоцикл „сузуки“, управуван од К.А.(46) од Скопје, сите три со скопски регистарски ознаки.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, а 15-годишниот сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Прочитајте и...  Град Скопје: Рокот за субвенции за чистење на оџаци завршува во понеделник, средства за уште 1.190 барања

Поврзани вести

Претреси и апсења во Кондово

Слободен печат

Приведен скопјанец кој од семејна куќа украл пари и злато

Слободен печат

Скопјанка почина откако во неа удри автомобил

Слободен печат

Тетовци фатени со кокаин

Слободен печат

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Слободен печат

Во викендичка запленета марихуана и пиштол

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian