Двајца повредени во сообраќајка под скопско Кале

Фото: МИА

Вчера во 18 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Лазар Личеновски” во Скопје, „форд фокус”, со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(33) од Скопје, излетало од коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајцата сопатници С.Н. и А.Н., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Видео на денот