Двајца повредени во сообраќајка на патот Радовиш – Струмица

Од страна на увидна екипа на МВР бил извршен увид на местото на незгодата.

Вчера околу 10 часот во полиција е пријавено дека на магистралниот пат Радовиш – Струмица, пред надвозникот за селото Јаргулица, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фиат браво“ управувано од Љ.Ѓ.(47) од радовишкото село Ињево и товарно возило „фиат дукато“ управувано од С.А.(23) од Свети Николе.

Во незгодата Љ.Ѓ. здобил тешки повреди, па бил пренесен во клиничкиот центар во Штип, а со полесни повреди се здобил С.А. Од страна на увидна екипа на МВР бил извршен увид на местото на незгодата.

Прочитајте и...  Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Прочитај повеќе

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат