Двајца полицајци повредени во Скопје

Ноќеска на раскрсницата на улиците „Интернационални бригади“ и „Миодраг Илиќ“ се случила сообраќајна незгода помеѓу „шкода “, сопственост на МВР и „берлинго“ со скопски регистарски ознаки управувано од А.С.(23) од Скопје. Во сообраќајката повредени се двајца полициски службеници и возачот А.С. . Сите тројца се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде им била укажана лекарска помош.

Прочитајте и...  Судир меѓу автобус и комби: Прекинат сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Прочитај повеќе

Ескалира ситуацијата: Турски Ф-16 соборил ерменски воен авион (ВИДЕО)

Огномет заврши во оградата на касарна „Илинден“

Слободен печат

Сиромаштија и се заканува на Јужна Африка, околу 2,2 милиони луѓе останаа без работа

Слободен печат

Царовска: Платформата ја правиме не само за да ја надминеме ковид состојбата, туку и за да биде поддршка и понатаму во наставата

Слободен печат

Шекеринска: Борбата со дезинформациите прерасна во едно од клучните безбедносни прашања

Слободен печат

Османи – Шуица: Проширувањето на ЕУ треба да продолжи паралелно со дискусиите за иднината на Унијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Општина Кисела Вода: Советниците на ВМРО-ДПМНЕ ја напуштија седницата наменета за ребалансот на буџетот

Слободен печат

Азербејџан се закани со уништување на ерменските ракетни системи Ѕ-300

Слободен печат

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Бислимоски: Доколку компаниите се подготвени да работат со загуба, ние за 24 часа ќе ја промениме одлуката за цената на струјата

Слободен печат

Како во филм: Жена се породила во такси пред велешката болница

Слободен печат

Стопанската комора за туризам ќе се произнесе за мерките откако ќе го добие текстот од Владата

Слободен печат