ДВАЈЦА НА „ТАПЕТ“: Барса ќе мора да продава, во спротивно ќе има проблеми!

Според информациите кои ги пренесува „ЕСПН“, Барселона би можела да се најде во големи проблеми наредното лето. Барса мора да заработи 125 милиони евра од продажба на фудбалери доколку не сака да ја загрози финансиската стабилност и избегне евентуална истрага околу финансиски фер-плеј.

Првите двајца од кои би можел каталонскиот гигант да се „ослободи“ во оваа ситуација се Филипе Кутињо и Иван Ракитиќ.

Бразилецот игра на позајмица во Баерн кој засега е задоволен од играчот и би сакал да го откупи доколку продолжи со добрите партии.

Фиксната откупна клаузула изнесува 120 милиони евра што практично би било доволно да го реши прашањето околу финансиите.

За Ракитиќ минатото лето беа заинтересирани неколку клубови, но Хрватот ја одби можноста да се пресели во ПСЖ, Интер или Јувентус. Изгледа дека на крајот од сезоната сепак ќе мора да бира…

Прочитајте и...  Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Прочитај повеќе

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер во првото европолуфинале после 10 години! (ВИДЕО)

Слободен печат

ИНТЕРВЈУ Филип Деркоски: Одлично е чувството кога ќе се вратите победнички во пливачките води!

Ливерпул си купи нов бек за 11 милиони евра

Слободен печат

Вавринка: Да му делам лекции? Ѓоковиќ носи поголема одговорност од сите нас!

Слободен печат

Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Конечна одлука: Санчо останува во Борусија Дортмунд!

Слободен печат

И најдобриот стрелец во лигата го напушти Вардар

Слободен печат

ФФМ: Стадионот во Прилеп може да организира и вечерни натпревари!

Слободен печат

Кореа и Врсаљко се заразените играчи во Атлетико Мадрид

Слободен печат

Наков и Николовски, старо-нов репрезентативен потенцијал во Џио Струмица

Слободен печат

Унгарците открија, Николов се сели во Серија А!? (ФОТО)

Слободен печат