Двајца малолетници нападнати во билијард клуб

Жител на Кичево синоќа извршил физички напад врз двајца малолетници во билјард клуб.

– Ноќеска во 00:10 часот, во билјард клуб лоциран на улицата „Маршал Тито” во Кичево, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад од едно лице врз двајца малолетници, информира Стефан Димоски, портпаролот на СВР-Охрид.

Тој посочи дека се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат

Полицајци од Тетово добиле закани во два инциденти

Слободен печат

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина