Двајца крадци уапсени во гостиварско

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични дела тешки кражби и кражби.

Од МВР информираат дека тие се приведени во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Прочитајте и...  Приведен крадец од скопско, расчистени четири тешки кражби

Поврзани вести

Приведен германски државјанин баран од Интерпол, со него пронајдени и две малолетнички

Слободен печат

Кривична пријава против сопственик на угостителски објект кој работел по 23 часот

Слободен печат

Во Велес пронајдена мртва жена на улица

Слободен печат

Скопјанец се шетал низ Центар со кокаин

Слободен печат

Уапсено лице кое крадело од аптеки во Гевгелија

Слободен печат

Втор грабеж на објект за игри на среќа за помалку од 48 часа во Тетовско

Слободен печат

Остави Коментар