Двајца кандидати за наследник на Заев - Слободен печат

Двајца кандидати за наследник на Заев

Деновиве треба да падне одлуката за тоа кој ќе биде назначен за технички премиер, вели во интервју за „Слободен печат“ премиерот Зоран Заев.

Тој напоменува дека за тоа одлучува Централниот одбор на партијата, но логиката ги тера да бидат прагматични за Владата да можела да работи во полн капацитет и за да не застанат во прогресот што го има во економијата, вели Заев.

– Како и да е, логиката води кон двајцата досегашни министри кои веќе нема да бидат министри, а тоа се Оливер Спасовски и Мила Царовска, дискусијата води кон тоа. Следната недела ќе ја донесеме конечната одлука – вели за „Слободен печат“ премиерот Зоран Заев.

Прочитај повеќе

Американскиот Сенат со воведни зборови го отвори судењето за импичмент на шефот на државата

Слободен печат

Заштитен и Охрид, ама и повеќето дивоградби!

Мирослава Бурнс

Владата на Џонсон го претрпе првиот пораз од изборите во декември

Слободен печат

Утрово во Лисиче е екстремно загадено

Слободен печат

Курсна листа: Еврото денеска со вредност од 61.4950 денари

Слободен печат

Освојувањето на власта поважно од преговорите со ЕУ

Соња Христовска Угриновска

Остави Коментар

nine − one =

Прочитај повеќе

Исламска држава има нов лидер

Слободен печат

Три ракети паднале во близина на американската амбасада во Багдад (ВИДЕО)

Слободен печат

ОН ќе го разгледа договорот за регулирање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Правниот тим на Трамп побара од Сенатот да ја повлече постапката за импичмент бидејќи не направил ништо погрешно

Слободен печат

Ангелов: Мојата фамилија живее во Скопје, зарем би дозволил да си ги трујам децата?

Слободен печат

Рама го поздрави договорот за воспоставување авиолинија Приштина-Белград

Слободен печат