17 C
Скопје

Двајца Албанци – татко и син загинаа во престрелка на банди во Атина

Двајца Албанци загинаа, а уште двајца се повредени во престрелка на две банди во Грција, јавија албанските медиуми.

Инцидентот се случил на плоштадот Агиос Состоис во Атина, во близина на кафуле. Жртви се татко и син, додека еден работник и уште едно лице се повредени.

Неколку млади лица отвориле оган кон 25-годишен Албанец, при што го усмртиле, а куршумите го погодиле и неговиот татко кој се обидел да се скрие зад столиците во кафулето, но е смртно погоден на самото место.

Полицијата се сомнева дека пресметката била меѓу банди кои переле пари за дилери на дрога, но истрагата за случајот е во тек.

Прочитајте и...  Никој не чувствува одговорност за „бегството“ на Мијалков

Поврзани вести

Многу луѓе во изолација, малку контроли на полицијата

ВИДЕО | Одбележување на 17-годишнината од загинувањето на претседателот Борис Трајковски и членовите на делегацијата

Слободен печат

Заев: Нека е вечно сеќавањето на нашиот претседател Борис Трајковски

Слободен печат

Прилепскиот суд првпат изрече доживотен затвор

Слободен печат

Неверојатен случај во Франција: Човек умрел бидејќи испил премногу вода?

Слободен печат

Бочварски: За десетина дена нов оглас за станови во социјалната зграда во Струмица

Слободен печат

Остави Коментар