Двajца повредени во сообраќајна несреќа во Куманово

Сите повредени завршиле на болничко лекување.

Две лица се повредени, од кои едното потешко, во сообраќајна несреќа што се случила вчера во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера во 21:10 часот било пријавено дека на регионалниот пат Куманово – Свети Николе, во близина на „Проевски мост”, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса”, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Д.А.(34), и патничко возило „тојота”, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Б.З.(53), двајцата од Куманово, информираше полицијата.

Во несреќата, Б.З. се здобил со тешки телесни повреди, а Д.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово. Увидна екипа од кумановската полиција извршила увид.

Видео на денот