Двајца повредени во две сообраќајки

Вчера на улицата „Благој Ѓорев”, пред трговски центар во Велес, возило „хјундаи” управувано од Т.М. (27) од Велес удрило во пешак З.К. (78). Во несреќата З.К. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес. 

Истиот ден во СВР Битола било пријавено дека на патот А-3 Битола-Ресен, пред место викано „Ротинска крстосница”, камион „мерцедес спринтер”, управуван од Б.Т.(58) од струшкото село Загорчани, удрило во метална заштитна ограда. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Битола. Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

Видео на денот