1 C
Скопје

Дваесет и две годишна девојка од Штип пронајдена мртва

Дваесет и две годишна девојка од Штип вчера починала во сопствениот дом.

Во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 07.00 часот во нејзиниот дом на ул.„Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата ќерка С.В.(22) во бессознание.

Од лекар на Итна медицинска помош е констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип. За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата ќе биде дадено на обдукција.

Прочитајте и...  ПАНИКА ВО БЕРЛИН: Цела болница во карантин поради британскиот тип на коронавирус

Поврзани вести

Теодосиј им беше возвишен пример за живот на сите свети монаси, денеска е неговиот празник

Слободен печат

Уапсен шеф на нарко мафија што годишно заработувал над 70 милијарди долари

Слободен печат

Ѓоргиев: Придавката „македонски” останува во записниците на Мешовитата комисија

Слободен печат

ВИДЕО: Медицински персонал во ковид центар прави забава со оро и песни

Слободен печат

Србија четврта во Европа и деветта во светот по стапката на вакцинација

Џо Бајден во зимата на закани и можности

Едвард Лус/Financial Times

Остави Коментар