Дваца возачи повредени во директен судар на две возила

Двајца повредени е црниот биланс од вчерашната сообраќајка која се случила околу 14 часот на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп.

Според полицијата се судиле „фиат брава“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(19) од Прилеп и „пежо 307“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(41) од прилепското село Старо Лагово.

Во незгодата, Ф.Б. здобил со тешки повреди, а полесно е повреден М.Т.. Двајцата повредени биле задржани на лекување во градската болница во Прилеп.

Прочитајте и...  Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Прочитај повеќе

Mаж исчезнал во водите на Вардар додека извлекувал возило на ЕВН

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Син го пронашол својот татко мртов во гаража

Слободен печат

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

МИА Агенција

Камерите го фатиле како краде вреќи цемент од градската депонија во Дебар

Слободен печат

На Табановце приведен грчки државјанин поради фалсикифувана сообраќајна дозвола

Слободен печат

Двајца повредени во сообраќајка на магистралниот пат Велес – Штип

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Малолетник нападнат од две лица во Скопје

Слободен печат

Тројца скопјани под кривичен прогон, застрелале дива свиња во време на ловостој

Слободен печат

Србин заработи кривична, без ПЦР тест влегол во Македонија

Слободен печат

Жител на Дебреште извршил обљуба врз малолетно девојче

Слободен печат

За осум часа казнети 160 мотоциклисти

МИА Агенција

Кривична пријава за стружанец кој пукал во дебарското село Џепиште

Слободен печат