Два порази на ракометните надежи на Медитеранските игри

Младата ракометна репрезентација до 18 години доживеа два порази на Медитеранските Игри кои се одржуваат во Атина, губејќи во дуелите со Тунис и со Хрватска.

Кадетите во првиот натпревар против Тунис загубија со 19:17 иако ја добија првата третина со 7:6. Но потоа дозволија противникот да направи целосен пресврт, прво во втората третина Тунис беше подобар со 6:8, а во последната третина славеа со 5:4.

Во вториот натпревар, Македонија е поразена од Хрватска со 18:21, а сите три третини завршија со идентични 6:7.

Во последните две кола од групата Б, Македонија ќе игра против Турција и со Црна Гора, со минимални шанси за пласман во следната рунда.

Прочитајте и...  Револуционерна идеја на Англичаните за продолжување на Премиер лигата

Прочитај повеќе

Лазаров: Седумката ја носам поради Кукоч, а Вардар му е потребен на македонскиот народ!

Слободен печат

МЗТ со предлог до АБА доколку предвреме заврши првенството

Слободен печат

Храбар или луд потег: Ванда Нара децата од Париз ги однесе во жариштетот на коронавирусот-Ломбардија

Слободен печат

Бензема за споредбите со Жиру: Не може да споредувате Формула 1 со картинг

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: Олимписките игри во Токио ќе стартуваат на 23 јули 2021 година

Слободен печат

Ѕвездите на Барселона попуштија, се согласија на намалување на платите од 70 проценти

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Секси новинарки во карантин (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо го навлече бесот на јавноста: Без заштита ги шеташе децата (ФОТО)

Слободен печат

Коронавирусот ги топи парите во спортот

Слободен печат

Коронавирусот одзеде живот на европски шампион во бокс

Слободен печат

Поранешна НБА ѕвезда на Њујорк му донира 10 милиони заштитни маски

Слободен печат

Јунајтед за 150 милиони евра најде идеален партнер за Бруно Фернандеш

Слободен печат