Два нови случаја на каснување од кучиња скитници во Скопје – Слободен печат
Хроника

Два нови случаја на каснување од кучиња скитници во Скопје

Двајца скопјани пријавиле случаи на каснување од кучиња скитници.

Во Дневниот билтен на МВР се евидентирани два нови случаја на каснување од куче скитник и тоа еден во Драчево и еден во Гази Баба.

На 17.05.2019 година во 06.40 часот во Полициската станица Драчево, Б.Ѓ.(75) од Скопје пријавил дека истиот ден на ул. „Румена Хаџипанзова“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

На 17.05.2019 година во 18.10 часот во Полициската станица Гази Баба, Ќ.Т.(83) од Скопје пријавил дека на 16.05.2019 година околу 20.00 часот на ул. „Јани Лукровски“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close