Два месеци од ужасната несреќа: Ванеса Брајант објави емоционално видео каде Коби зборува за својата ќерка

Во својата најнова објава на Инстаграм, 37-годишната Ванеса Брајант на свој начин одбележа 2 месеци од најголемата тага, толку помина откако во ужасната хеликоптерска несреќа ги загуби сопругот, кошаркатската легенда Коби Брајант и нивната 13-годишна ќерка Џијана. На својот инстаграм-профил Ванеса објави видео на кое се гледа поранешната НБА ѕвезда како преполн со емоции зборува за тренирање на својата ќерка Џиџи и среќата која таа му ја носи, бидејќи токму како него играла неверојатно кошарка.

View this post on Instagram

💔💔

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

„Започна да игра прво фудбал, кој е исто така мој омилен спорт, а потоа започна да ми бара совети за кошарката и јас започнав да ја подучувам, чекор по чекор, а таа премногу уживаше во тоа. Сега обожава кошарка и ја игра секој ден“, вели во видеото Брајант.

Прочитајте и...  Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Здравко Чолиќ слави роденден: Се имаше, се трошеше и никогаш не зажалив!

Слободен печат

Овие 5 хороскопски знаци се најголеми трошаџии: Не знаат за граница и секогаш влегуваат во долгови!

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Ортопедите советуваат што мора да правите за да имате здрави зглобови

Слободен печат

Чудо од дете: Најмладиот дипломец во историјата на факултетите, има 13 години и четири дипломи!

Слободен печат

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Слушнете како звучи „Слобода“, новата песна на Тамара Тодевска

Слободен печат

Како лесно да препознаете дали вашето куче е гладно, тажно, среќно, исплашено, нервозно

Слободен печат

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат

Истражување покажа кој тип дијабетес е пофатален во комбинација со коронавирусот

Слободен печат

Од принцезата Дајана до Џенифер Анистон и Џеј Ло: Ова се најдобрите „одмазднички стајлинзи“ низ годините (ФОТО)

Слободен печат

Пред 30 години беше на врвот на кариерата, но сè уште е една од најубавите актерки во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат