Дувњак: Не се сеќавам што се случи во продолженијата

Најдобриот хрватски ракометар Домагој Дувњак беше најпрецизен во редовите на Хртватска со осум постигнати голови во големиот триумф над Норвешка.

– Пред се морам да им честитам на соиграчите и тренерите за оваа епска борба. Никогаш досега во животот не сум одиграл ваков натпревар, покажавме карактер, продолживме да играме и кога не можевме да стоиме на нозе. Не се сеќавам на половина од тоа што се случуваше во продолженијата. Го гледаш семафорот и се исклучуваш – изјави Дувњак кој на крајот беше прогласен за играч на натпреварот.

Прочитајте и...  СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Прочитај повеќе

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат