ДУХОВИТИ ЦИТАТИ на популарни жени за односите со мажите

Љубовните односи често се инспирација за литературата, филмот и уметноста.

Оваа тема не ги поштедила ниту популарните дами, кои во дадени прилики кажале многу духовити, но во исто време и мудри нешта за љубовта.

Да се потсетиме на некои од нив:

„Да требаше мажите да раѓаат, сите ќе имаа само по едно дете“, принцезата Дијана

„Петелот може да биде добар, но и понатаму кокошката е таа која несе јајца“, Маргарет Тачер

„Мажите лажат помалку од жените, освен кога треба да зборуваат за своите чувства“. принцезата Дијана

„Жените може да одглумат оргазам, а мажите може да одглумат љубов“, Шерон Стоун

„Вкусот се формира постепено. Пред 20 години случајно се омажив со човек кој денес не би го поканила ни на ручек“, Елизабет Тејлор

„Старата теорија вели: ‘Омажи се за постар маж, тој е позерл’. Но, новата теорија вели дека не созреваат, па омажете се за некој помлад“, Рита Руднер

„Бог ги создаде жените убави за да бидат сакани и глупави за да сакаат“, Фанија Рањевскаја

Прочитајте и...  Имате над 30 години? Исфрлете ги овие работи од вашиот несесер

Прочитај повеќе

Татко и син ја негуваат фолк музиката: Разговор со Николче Тасев од бендот „Генерација 2“

Слободен печат

Патуваме во Австрија – Погледнете ги сите убавини за само 3 минути (ВИДЕО)

Слободен печат

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Слободен печат

21 милион прегледи: Хит снимка покажува како танцот се менуваше низ децениите (ВИДЕО)

Слободен печат

Симпатична фотографија од детството: Знаете ли која пејачка станува збор? (ФОТО)

Слободен печат

Хилари Даф го нападна папарацото кое ги фотографираше нејзините деца! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет − четири =

Прочитај повеќе

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Слободен печат

Приватна снимка на Цеца: Во кревет, без шминка, а еве кој лежи покрај неа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Имате над 30 години? Исфрлете ги овие работи од вашиот несесер

Слободен печат

Утрово во Белград почина Ѓорѓи Желчески од дуетот Селимова – Желчески!

Слободен печат

Погледнете ја првата фотографија што Карлеуша ја сподели кога се приклучи на Инстаграм!

Слободен печат

Мина Костиќ за првата средба со Брена: Ме праша од каде сум и ми кажа да ѝ донесам 40.000 марки!

Слободен печат