Дуа Липа со нов историски рекорд – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Дуа Липа со нов историски рекорд

Дуа Липа постигна уште еден музички рекорд. 23-годишната пејачка е првата жена во историјата, која има три песни кои се слушнале над 800 милиони пати на Spotify. Дуа овој рекорд го достигна со песните “New Rules”, “One Kiss” и “IDGAF”, јавува ТЧ.

Дуа Липа веќе неколку месеци не објавила нова песна, но претходно ги информираше фановите дека работи на новиот албум и наскоро ќе објави нови проекти.

Во февруари, Дуа стана првата Албанка која освоила две Греми награди, најважниот музички настан во САД.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close