Дуа Липа настапи во Севиља и го покажа задникот! (ФОТО)

Во неделата во Севиља се одржа доделувањето на МТВ наградите, а забележителен настап имаше косовската пејачка Дуа Липа која го изведе својот најнов хит „Don’t Start Nov“.

Јасно е дека Дуа со новата песна не го промени музичкиот правец, но за тоа пак го промени имиџот и дечкото. Новото момче на Дуа беше во публиката, а неговот име е Анвар Хадид.

Нејзиниот настап доби пофалби, бидејќи покрај тоа што одлично испеала, Липа ги воодушевила присутните и со нејзиниот стајлинг.

Погледнете ја:

Фото: Профимедиа
Прочитајте и...  Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Прочитај повеќе

За Шерон Стоун знае цел свет, а вака изгледа нејзината помлада сестра Кели (ФОТО)

Слободен печат

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен печат

Поранешната девојка на Дикаприо се фотографираше во бикини – Фановите воодушевени од изгледот по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Слободен печат

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Слободен печат

Комбинации на бои со кои секоја жена би изгледала совршено (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Осумнаесет + 10 =

Прочитај повеќе

„Пријатели” повторно заедно поради снимање на специјал

Слободен печат

Чувари на здравјето: Исчистете ги бубрезите од отрови со помош на природни напитоци

Слободен печат

Енди Гарсија вистински шармер и на 63 години – Дали би можеле да го препознаете денес? (ФОТО)

Слободен печат

Хороскоп за 23 февруари недела – Близнаците ќе мора да научат да читаат меѓу редови, Водолиите ќе мора да слушаат туѓи совети

Слободен печат

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Слободен печат