17.8 C
Скопје

Државниот пазарен инспекторат се уште без наследник на Пауновски

Откако го разреши Стојко Пауновски, Владата сè уште не назначила вршител на должноста директор на Државен пазарен инспекторат, потврдуват од Влада за Слободен печат.

– На последната редовна седница, Владата на дневен ред немаше назначувања, не беше назначен вршител на должноста директор на инстутуцијата за која прашувате – изјави за Слободен печат, портпаролот на Владата Мухамед Хоџа.

Во меѓувреме, на веб-страницата на Државниот пазарен инспекторат се уште стои дека Пауновски е директор на оваа институција.

Поврзани вести

Шведскиот премиер соочен со гласање за недоверба

Слободен печат

Папата повика на воспоставување хуманитарни коридори во Мјанмар

Слободен печат

ФОТО | Црн Дрим во Струга стана син

Слободен печат

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Трагедија на Паличко Езеро: Се удавил маж, телото сѐ уште не е пронајдено

Слободен печат

Локализиран е пожарот во близина на „Слобода“, нема повредени

Слободен печат

Остави Коментар