Земјотрес почувствуван близу Велес

Земјотрес почувствуван близу Велес

179
SHARE
Фото Слободен печат

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот се случил во 19.07 часот.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY