Дрога и оружје пронајдени во складиран градежен материјал

Полициските службеници од дебарското Одделение за внатрешни работи, помеѓу скадиран градежен материјал пронашле оружје, муниција и марихуана.

– Вчера околу 14 часот,  помеѓу складиран градежен материјал на улицата „Црн Дрим” во Дебар, по претходна пријава, полициските службеници пронајдоа една автоматска пушка, една рамка за автоматска пушка со 30 куршуми, една рамка за пиштол со 15 куршуми и една ќеса со марихуана, информираше Стефан Димоски, портпарол на Секторот за внатрешни работи-Охрид.

Додаде дека предметите се одземени и обезбедени за натамошна постапка и оти се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот