Дрога и оружје најдени кај скопјанец - Слободен печат

Дрога и оружје најдени кај скопјанец

Четириесет и едногодишен скопјанец е лишен од слобода, откако полицијата при претрес во неговиот дом пронашла оружје и кокаин, соопшти МВР.

Полициската пријава е поднесена против скопјанецот А.С. (41) кој е осомничен за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори.

На 11 овој месец со судска наредба полицијата извршила претрес во неговиот дом и одзела пиштол „CZ 100“, 10 куршуми калибар 9 милиметри, 14 куршуми со калибар 7,62 милиметри, кокаин, амфетамини и неколку предмети со остатоци од кокаин.

Прочитај повеќе

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

МИА Агенција

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Горан Наумовски

Малолетници превезувале марихуана во тетовско

Слободен печат

Остави Коментар

3 + eleven =

Прочитај повеќе

Во угостителски објект уапсено лице за доиздржување казна затвор

Слободен печат

Уапсена скопјанка: Полицијата откри дрога во нејзиниот дом

Слободен печат

Сообраќајна несреќа на стариот пат Тетово – Скопје: Тројца се потешко повредени

Слободен Печат

Почина 38-годишната жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Мими Шушлеска Петкова

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

Слободен Печат

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција