Дрис Мертенс ќе остане соиграч на Елмас во Наполи!?

Освен со миланските „неро-аѕурите“, 33-годишниот играч се поврзува и со трансфер во ПСЖ како замена за Единсон Кавани.

Иако претходно италијанските медиуми шпекулираа негово заминување од „Сан Паоло“, денеска информираат дека Белгиецот ќе остане во клубот.

Дрис Мертенс е подготвен да го продолжи договорот (на две години) со Наполи според кој би заработувал четири милиони евра годишно плус бонуси.

Фановите на оваа екипа посакуваат да остане напаѓачот, и натаму му биде тимски колега на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.

Освен со миланските „неро-аѕурите“, 33-годишниот играч се поврзува и со трансфер во ПСЖ како замена за Единсон Кавани.

Од 2013 година ги брани боите на „наполитанците“, со досега одиграни 226 натпревари и 90 голови, успеа пред шест сезони да освои по еден трофеј во Купот и Суперкупот на Италија.

Прочитајте и...  Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Прочитај повеќе

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат

Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Млад 23-годишен фудбалер пронајден мртов во својот дом

Слободен печат